Plugins - All-in-One WP Migration - Stable (latest release) - en to bs_BA translation catalogue (173 entries)

en: Refreshing backup list...
bs_BA: Osvježavanje liste sigurnosnih kopija...

en: <h3>Site could not be imported</h3><p>Please make sure that storage directory <strong>%s</strong> has read and write permissions.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
bs_BA: <h3>Nije moguće uvesti web-stranicu</h3><p>Pobrinite se da mapa pohrane <strong>%s</strong> ima dozvole čitanja i pisanja</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Tehnički detalji</a></p>

en: <h3>Site could not be exported</h3><p>Please make sure that storage directory <strong>%s</strong> has read and write permissions.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
bs_BA: <h3>Nije moguće izvesti web-stranicu</h3><p>Pobrinite se da mapa pohrane <strong>%s</strong> ima dozvole čitanja i pisanja</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Tehnički detalji</a></p>

en: <h3>Site could not be restored</h3><p>Please make sure that storage directory <strong>%s</strong> has read and write permissions.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
bs_BA: <h3>Nije moguće vratiti web-stranicu</h3><p>Pobrinite se da mapa pohrane <strong>%s</strong> ima dozvole čitanja i pisanja</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Tehnički detalji</a></p>

en: All-in-One WP Migration: Your current profile role does not have Export/Import capabilities enabled. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/how-to-add-import-and-export-capabilities-to-wordpress-users/" target="_blank">Technical details</a>
bs_BA: All-in-One WP Migration: Vaš trenutni profil nema Uvoz/izvoz mogućnosti uključene. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/how-to-add-import-and-export-capabilities-to-wordpress-users/" target="_blank">Tehnički detalji</a>

en: To choose a file please go inside the link and click on the browse button.
bs_BA: Kako bi odabrali datoteku otvorite poveznicu i kliknite na dugme Pregled.

en: Delete backup
bs_BA: Obriši sigurnosnu kopiju

en: Restore backup
bs_BA: Vrati sigurnosnu kopiju

en: Download backup
bs_BA: Preuzmi sigurnosnu kopiju

en: "Restore" functionality is available in a <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">paid extension</a>.<br />You could also download the backup and then use "Import from file".
bs_BA: "Vraćanje" funkcionalnost je dostupno u  <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">plaćenoj ekstenziji</a>.<br />Također možete preuzeti sigurnosnu kopiju i zatim upotrijebiti "Uvoz iz datoteke".

en: Finish
bs_BA: Završi

en: Click to set a label for this backup
bs_BA: Kliknite kako bi postavili natpis za ovu sigurnosnu kopiju

en: <a href="%s" class="ai1wm-button-green ai1wm-emphasize ai1wm-button-download" title="%s" download="%s"><span>Download %s</span><em>Size: %s</em></a>
bs_BA: <a href="%s" class="ai1wm-button-green ai1wm-emphasize ai1wm-button-download" title="%s" download="%s"><span>Preuzmite %s</span><em>Veličina: %s</em></a>

en: Unable to export: %s
bs_BA: Nije moguće izvesti: %s

en: Unable to import: %s
bs_BA: Nije moguće uvesti: %s

en: Unable to import. Error code: %s. %s
bs_BA: Nije moguće uvesti: Kod greške: %s. %s

en: The import process will overwrite your website including the database, media, plugins, and themes. Are you sure to proceed?
bs_BA: Proces uvoz zamijeniti će vašu web-stranicu, uključujući bazu podataka, medijske zapise, dodatke i teme. Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: Please make sure that your file was exported using <strong>All-in-One WP Migration</strong> plugin. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>
bs_BA: Pobrinite se da ste vaša datoteka izvezli koristeći <strong>All-in-One WP Migration</strong> dodatak.<a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Tehnički detalji</a>

en: The archive file is corrupted. Follow <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/corrupted-archive/" target="_blank">this article</a> to resolve the problem.
bs_BA: Arhivska datoteka je oštećena. Pratite <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/corrupted-archive/" target="_blank">ovaj članak</a> kako bi riješili problem.

en: Your PHP is 32-bit. In order to import your file, please change your PHP version to 64-bit and try again. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
bs_BA: Vaš PHP je 32-bit. Kako bi uvezli datoteku, promijenite PHP inačicu u 64-bit i pokušajte ponovno. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Tehnički detalji</a>

en: <i class="ai1wm-import-info">Your backup is from a PHP 5 but the site that you are importing to is PHP 7. This could cause the import to fail. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Technical details</a></i>
bs_BA: <i class="ai1wm-import-info">Vaša sigurnosna kopija je napravljena u PHP 5, ali web-stranica koju uvozite je PHP 7. Ovo bi moglo prouzročiti neuspjeli uvoz. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Tehnički detalji</a></i>

en: The import process will overwrite your website including the database, media, plugins, and themes. Please ensure that you have a backup of your data before proceeding to the next step.
bs_BA: Proces uvoz zamijeniti će vašu web-stranicu, uključujući bazu podataka, medijske zapise, dodatke i teme. Pobrinite se da imate sigurnosne kopije vaših podataka prije nego što nastavite na sljedeći korak.

en: <strong>%s</strong> is not the latest version. You must <a href="%s">update the plugin</a> before you can use it. <br />
bs_BA: <strong>%s</strong> nije najnovija inačica. Trebate <a href="%s">ažurirati dodatak</a> prije nego što ga možete koristiti. <br />

en: The file that you are trying to import is over the maximum upload file size limit of <strong>%s</strong>.<br />You can remove this restriction by purchasing our <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Unlimited Extension</a>.
bs_BA: Datoteka koju pokušavate uvesti premašuje limit maksimalne veličine datoteka za prijenos <strong>%s</strong>.<br />Ovo ograničenje možete ukloniti kupnjom <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Unlimited ekstenzije</a>.

en: The file type that you have tried to upload is not compatible with this plugin. Please ensure that your file is a <strong>.wpress</strong> file that was created with the All-in-One WP migration plugin. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>
bs_BA: Vrsta datoteke koju ste pokušali prenijeti nije kompatibilna s ovim dodatkom. Pobrinite se da je vaša datoteka <strong>.wpress</strong> datoteka koja je kreirana s All-in-One WP migration dodatkom. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Tehnički detalji</a>

en: WordPress Multisite is supported via our All-in-One WP Migration Multisite Extension. You can get a copy of it here
bs_BA: WordPress Multisite je podržan u našoj All in One WP Migration Multisite ekstenziji. Kopiju ekstenzije možete nabaviti ovdje

en: All-in-One WP Migration is not able to create <strong>%s</strong> file. Try to change permissions of the parent folder or send us an email at <a href="mailto:support@servmask.com">support@servmask.com</a> for assistance.
bs_BA: All in One WP Migration ne može kreirati <strong>%s</strong> datoteku. Pokušajte promijeniti dozvole matične mape ili nam pošaljite poruku e-poštom na <a href="mailto:support@servmask.com">support@servmask.com</a> za dodatnu pomoć.

en: All-in-One WP Migration is not able to create <strong>%s</strong> folder. You will need to create this folder and grant it read/write/execute permissions (0777) for the All-in-One WP Migration plugin to function properly.
bs_BA: All in One WP Migration ne može kreirati <strong>%s</strong> mapu. Trebate kreirati navedenu mapu i dodijeliti joj read/write/execute dozvole (0777) kako bi All in One WP Migration dodatak ispravno funkcionirao.

en: or
bs_BA: ili

en: How-to: Increase maximum upload file size
bs_BA: Upute: Kako povećati limit maksimalne veličine prijenosa datoteke

en: Maximum upload file size: <strong>%s</strong>.
bs_BA: Maksimalna veličina prijenosa datoteka: <strong>%s</strong>.

en: The file is too large for this server.
bs_BA: Datoteka je prevelika za ovaj server.

en: <a href="https://import.wp-migration.com" target="_blank">Get unlimited</a>
bs_BA: <a href="https://import.wp-migration.com" target="_blank">Nabavite neograničeno</a>

en: <a href="https://help.servmask.com/2018/10/27/how-to-increase-maximum-upload-file-size-in-wordpress/" target="_blank">How-to: Increase maximum upload file size</a> or
bs_BA: <a href="https://help.servmask.com/2018/10/27/how-to-increase-maximum-upload-file-size-in-wordpress/" target="_blank">Upute: Kako povećati limit maksimalne veličine prijenosa datoteke</a> ili

en: Your file exceeds the maximum upload size for this site: <strong>%s</strong><br />%s%s
bs_BA: Vaša datoteka premašuje maksimalnu veličinu prijenosa za ovu web-stranicu: <strong>%s</strong><br />%s%s

en: Drag & Drop a backup to import it
bs_BA: Dovucite i ispustite sigurnosnu kopiju kako bi ju uvezli.

en: Exporting database...<br />%d%% complete<br />%s records saved
bs_BA: Izvoz baze podataka...<br />%d%% dovršeno<br />%s zapisa spremljeno

en: Restoring a backup is available via Unlimited extension. <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Get it here</a>
bs_BA: Vraćanje sigurnosne kopije je dostupno putem Unlimited ekstenzije. <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Nabavite ju ovdje</a>

en: Preparing to export...
bs_BA: Pripremanje izvoza&hellip;

en: %s ago
bs_BA: prije %s

en: Your purchase ID is invalid, please <a href="mailto:support@servmask.com">contact us</a>
bs_BA: Vaš Id kupovine nije ispravan, stoga nas <a href="mailto:support@servmask.com">kontaktirajte</a>

en: Are you sure you want to delete this file?
bs_BA: Sigurno želite obrisati ovu datoteku?

en: Please do not close this browser window or your import will fail
bs_BA: Ne zatvarajte ovaj prozor, inače uvoz neće uspjeti.

en: Continue
bs_BA: Nastavi

en: Proceed
bs_BA: Nastavi

en: Stop import
bs_BA: Zaustavi uvoz

en: Please wait, stopping the import...
bs_BA: Pričekajte, zaustavlja se uvoz&hellip;

en: Unable to stop the import. Refresh the page and try again
bs_BA: Nije moguće zaustaviti uvoz. Osvježite stranicu i ponovno pokušajte

en: Unable to prepare blogs on import. Refresh the page and try again
bs_BA: Nije moguće pripremiti blogove za uvoz. Osvježite stranicu i ponovno pokušajte

en: Unable to confirm the import. Refresh the page and try again
bs_BA: Nije moguće potvrditi uvoz. Osvježite stranicu i ponovno pokušajte

en: Unable to start the import. Refresh the page and try again
bs_BA: Nije moguće započeti uvoz. Osvježite stranicu i ponovno pokušajte

en: You are about to stop importing your website, are you sure?
bs_BA: Sigurni ste da želite zaustaviti uvoz web-stranice?

en: Thanks for submitting your request!
bs_BA: Hvala na slanju vašeg zahtjeva!

en: Thanks for submitting your feedback!
bs_BA: Hvala na slanju vaše povratne informacije!

en: How may we help you?
bs_BA: Kako vam možemo pomoći?

en: Leave plugin developers any feedback here
bs_BA: Povratne informacije autorima dodatka ostavite ovdje

en: Stop export
bs_BA: Zaustavi izvoz

en: Close
bs_BA: Zatvori

en: Please wait, stopping the export...
bs_BA: Pričekajte, zaustavlja se izvoz&hellip;

en: Unable to stop the export. Refresh the page and try again
bs_BA: Nije moguće zaustaviti izvoz. Osvježite stranicu i ponovno pokušajte

en: Unable to run the export. Refresh the page and try again
bs_BA: Nije moguće pokrenuti izvoz. Osvježite stranicu i ponovno pokušajte

en: Unable to start the export. Refresh the page and try again
bs_BA: Nije moguće započeti izvoz. Osvježite stranicu i ponovno pokušajte

en: You are about to stop exporting your website, are you sure?
bs_BA: Sigurni ste da želite zaustaviti izvoz web-stranice?

en: Unable to authenticate the secret key. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-secret-key/" target="_blank">Technical details</a>
bs_BA: Nije moguće autentificirati tajni ključ. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-secret-key/" target="_blank">Tehnički detalji</a>

en: Unable to get current pointer position of %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
bs_BA: Nije moguće dobiti trenutnu poziciju %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Tehnički detalji</a>

en: Unable to seek to offset %d on %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
bs_BA: Nije moguće offset %d na %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Tehnički detalji</a>

en: Unable to read file: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
bs_BA: Nije moguće pročitati datoteku %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Tehnički detalji</a>

en: Out of disk space. Unable to write to: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/out-of-disk-space/" target="_blank">Technical details</a>
bs_BA: Nema dovoljno prostora na disku. Nije moguće zapisivati u: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/out-of-disk-space/" target="_blank">Tehnički detalji</a>

en: Unable to write to: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
bs_BA: Nije moguće zapisivati u: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Tehnički detalji</a>

en: Unable to open %s with mode %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
bs_BA: Nije moguće otvoriti %s s modom %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Tehnički detalji</a>

en: Invalid archive path. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Technical details</a>
bs_BA: Neispravna putanja arhive. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Tehnički detalji</a>

en: Unable to locate archive path. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Technical details</a>
bs_BA: Nije moguće locirati putanju arhive. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Tehnički detalji</a>

en: Unable to locate storage path. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-path/" target="_blank">Technical details</a>
bs_BA: Nije moguće locirati putanju pohrane. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-path/" target="_blank">Tehnički detalji</a>

en: I agree that by filling in the contact form with my data, I authorize All-in-One WP Migration to use my <strong>email</strong> to reply to my requests for information. <a href="https://www.iubenda.com/privacy-policy/946881" target="_blank">Privacy policy</a>
bs_BA: Slažem se da s popunjavanjem kontakt forme s mojim podacima dajem pristanak da All-in-One WP Migration koristi moju<strong>adresu e-pošte</strong> kako bi mi odgovorili na moje zahtjeve za informacijom, <a href="https://www.iubenda.com/privacy-policy/946881" target="_blank">Polica privatnosti</a>

en: Done preparing configuration file.
bs_BA: Dovršeno je pripremanje konfiguracijske datoteke.

en: Preparing configuration file...
bs_BA: Pripremanje konfiguracijske datoteke&hellip;

en: Done archiving configuration file.
bs_BA: Završeno arhiviranje konfiguracijske datoteke.

en: Archiving configuration file...<br />%d%% complete
bs_BA: Arhiviranje konfiguracijske datoteke...<br />%d%% završeno

en: Done unpacking archive.
bs_BA: Dovršeno raspakiranje arhive.

en: Unpacking archive...<br />%d%% complete
bs_BA: Raspakiravanje arhive...<br />%d%% dovršeno

en: Done archiving database.
bs_BA: Dovršena arhiviranje baze podataka.

en: Archiving database...<br />%d%% complete
bs_BA: Arhiviranje baze podataka...<br />%d%% dovršeno

en: Restoring database...<br />%d%% complete
bs_BA: Vraćanje baze podataka...<br />%d%% dovršeno

en: Checking extensions compatibility...
bs_BA: Provjera kompatibilnosti proširenja...

en: Done restoring database.
bs_BA: Dovršeno vraćanje baze podataka.

en: Preparing to import...
bs_BA: Pripremanje za izvoz&hellip;

en: Monthly
bs_BA: Mjesečno

en: Weekly
bs_BA: Tjedno

en: Do <strong>not</strong> export must-use plugins (files)
bs_BA: <strong>Nemojte</strong> izvoziti obavezne dodatke

en: Done activating mu-plugins.
bs_BA: Dovršeno aktiviranje obaveznih dodataka.

en: Activating mu-plugins...
bs_BA: Aktiviranje obaveznih dodataka...

en: Do <strong>not</strong> replace email domain (sql)
bs_BA: <strong>Nemojte</strong>  zamijeniti domenu e-pošte (sql)

en: Unrecognized error %s during upload.
bs_BA: Nepoznata pogreška %s za vrijeme prijenosa.

en: A PHP extension stopped the file upload.
bs_BA: PHP ekstenzija zaustavila je prijenos datoteka.

en: Failed to write file to disk.
bs_BA: Nisam uspio zapisati datoteku na disk.

en: Missing a temporary folder.
bs_BA: Nedostaje privremena mapa.

en: Unable to upload the file because %s
bs_BA: Nije moguće prenijeti datoteku zbog %s

en: Missing tmp_name in upload file.
bs_BA: Nedostaje tmp_name u datoteci za prijenos.

en: Missing error key in upload file.
bs_BA: Nedostaje ključ greške u prenijetoj datoteci.

en: Missing upload file.
bs_BA: Nedostaje prenesena datoteka.

en: Done preparing blogs.
bs_BA: Završeno pripremanje blogova.

en: Unable to import <strong>WordPress Network</strong> into WordPress <strong>Single</strong> site.
bs_BA: Nije moguće uvesti <strong>WordPress Network</strong> u WordPress <strong>jednu</strong> stranicu.

en: At least <strong>one WordPress</strong> site should be presented in the archive.
bs_BA: Najmanje <strong>jedna WordPress</strong> web-stranica bi trebala biti prisutna u arhivi.

en: The archive should contain <strong>Single WordPress</strong> site! Please revisit your export settings.
bs_BA: Arhiva bi trebala sadržavati <strong>jedanu WordPress</strong> web-stranicu! Provjerite postavke izvoza.

en: Preparing blogs...
bs_BA: Pripremanje blogova&hellip;

en: Something went wrong: %s
bs_BA: Nešto je pošlo krivo: %s

en: Please accept feedback term conditions.
bs_BA: Prihvatite uvijete slanja povratnih informacija.

en: Please enter comments in the text area.
bs_BA: Upišite komentare u tekstualnom okviru.

en: Your email is not valid.
bs_BA: Adresa e-pošte nije valjana..

en: Feedback type is not valid.
bs_BA: Vrsta povratne informacije nije valjana.

en: There is an update available. To update, you must enter your
bs_BA: Dostupno je ažuriranje. Za ažuriranje trebate unijeti vaše

en: Discard
bs_BA: Skartirati

en: here
bs_BA: ovdje

en: Save
bs_BA: Spremi

en: Don't have a Purchase ID? You can find your Purchase ID
bs_BA: Nemate Kupovni ID? Kupovni Id možete pronaći

en: Purchase ID
bs_BA: Kupovni ID

en: To update your plugin/extension to the latest version, please fill your Purchase ID below.
bs_BA: Za ažuriranje dodatka/ekstenzije na najnoviju inačicu, ispunite ispod Kupovni ID.

en: Enter your Purchase ID
bs_BA: Unesite Kupovni ID

en: Check for updates
bs_BA: Provjeri ažuriranja

note: Description of the plugin
en: Migration tool for all your blog data. Import or Export your blog content with a single click.
bs_BA: Migracijski alat za sva vaše blog podatke. Uvezite ili izvezite sadržaj vašeg bloga s jednim klikom.

en: Import Site
bs_BA: Uvezi web-stranicu

en: Get unlimited
bs_BA: Nabavite negoraničeno

en: Import From
bs_BA: Forma uvoza

en: Export Site
bs_BA: Izvoz web-stranice

en: Once the file is successfully downloaded on your computer, you can import it to any of your WordPress sites.
bs_BA: Nakon što ste uspješno preuzeli datoteku, možete uvesti na bilo koju WordPress web-stranicu.

en: Press "Export" button and the site archive file will pop up in your browser.
bs_BA: Kliknite dugme "Izvoz"i arhiva web-stranice pojaviti će se u vašem pregledniku.

en: In the advanced settings section you can configure more precisely the way of exporting.
bs_BA: U sekciji naprednih postavki možete preciznije konfigurirati način izvoza.

en: Quick hints
bs_BA: Brzi savjeti

en: You can then use the import functionality provided by this plugin to import the zipped file onto any other WordPress sites that you have administrator access to.
bs_BA: Zatim ožete koristiti funkciju uvoza ovog dodatka za uvoz zipanu datoteku na bilo koju drugu WordPress web-stranicu na kojoj imate administrativni pristup.

en: This screen allows you to export database, media files, themes and plugins as one zipped file.
bs_BA: Ovaj zaslon vam omogućuje izvoz baze podataka, medijskih zapisa, tema i dodataka u jednoj zip datoteci.

en: Add
bs_BA: Dodaj

en: in the database
bs_BA: U bazi podataka

en: Replace with
bs_BA: Zamjeni s

en: Find
bs_BA: Pronađi

en: Export To
bs_BA: Izvezi u

en: File
bs_BA: Datoteka

en: Do <strong>not</strong> export database (sql)
bs_BA: <strong>Nemoj</strong> izvoziti bazu podataka (sql)

en: Do <strong>not</strong> export plugins (files)
bs_BA: <strong>Nemoj</strong> izvoziti dodatke (datoteke)

en: Do <strong>not</strong> export themes (files)
bs_BA: <strong>Nemoj</strong> izvoziti teme (datoteke)

en: Do <strong>not</strong> export media library (files)
bs_BA: <strong>Nemoj</strong> izvoziti medijske zapise (datoteke)

en: Do <strong>not</strong> export post revisions
bs_BA: <strong>Nemoj</strong> izvoziti revizije objava

en: Do <strong>not</strong> export spam comments
bs_BA: <strong>Nemoj</strong> izvoziti spam komentare

en: (click to expand)
bs_BA: (klikni za proširiti)

en: Advanced options
bs_BA: Napredne opcije

en: Cancel
bs_BA: Prekini

en: Send
bs_BA: Pošalji

en: Leave plugin developers any feedback here..
bs_BA: Povratne informacije autorima dodatka ostavite ovdje..

en: Enter your email address..
bs_BA: Unesite svoju adresu e-pošte.

en: I need help with this plugin
bs_BA: Trebam pomoć s ovim dodatkom

en: I have ideas to improve this plugin
bs_BA: Imam ideje za poboljšanje ovog dodatka

en: Leave Feedback
bs_BA: Ostavi povratnu informaciju

en: Create backup
bs_BA: Kreiraj sigurnosnu kopiju

en: There are no backups available at this time, why not create a new one?
bs_BA: Nema sigurnosnih kopija trenutno, zašto ne bi kreirali jednu?

en: Delete
bs_BA: Izbriši

en: Restore
bs_BA: Vrati

en: Download
bs_BA: Preuzimanje

en: Size
bs_BA: Veličina

en: Date
bs_BA: Datum

en: Name
bs_BA: Ime

en: Your site has been imported successfully!
bs_BA: Vaši podaci su uspješno uvezeni!

en: Restoring %d files...<br />%d%% complete
bs_BA: Vraćanje %d datoteka...<br />%d%% završeno

en: Renaming exported file...
bs_BA: Preimenovanje izvozne datoteke&hellip;

en: Done exporting database.
bs_BA: Završen izvoz baze podataka.

en: Done retrieving a list of all WordPress files.
bs_BA: Dovršeno dohvaćanje liste svih WordPress datoteka.

en: Retrieving a list of all WordPress files...
bs_BA: Dohvaćanje liste svih WordPress datoteka&hellip;

en: Done creating an empty archive.
bs_BA: Dovršeno kreiranje prazne arhive.

en: Creating an empty archive...
bs_BA: Kreiranje prazne arhive&hellip;

en: Backups
bs_BA: Sigurnosne kopije

en: Import
bs_BA: Uvezi

en: Export
bs_BA: Izvoz

en: Get multisite
bs_BA: Nabavite multisite

en: Unable to import
bs_BA: Nije moguće uvesti

en: Unable to export
bs_BA: Nije moguće izvesti
